Warszawa tańsza o 7%, Praga droższa o 27%

Nocleg w grudniu: 10 ciepłych miast Europy. Ceny pokoi hotelowych grudzień 2015 w Europie.

 

Chcąc uciec od niskich temperatur powietrza w Polsce możemy udać się do Sewilli słynącej choćby z największej gotyckiej katedry na świecie. Tutaj w grudniu temperatura powietrza kształtuje się średnio na poziomie 15 stopni Celsjusza. Za nocleg dla dwóch osób w ojczyźnie flamenco – bo tak również określane jest to miasto, w grudniu zapłacimy średnio o 2% więcej niż w listopadzie. Średnia cena za nocleg dla dwóch osób w tym miesiącu kształtuje się tutaj na poziomie 380 zł.

Drożej wyniesie nas nocleg dla dwóch osób w równie słonecznej Barcelonie, ze średnią ceną na poziomie 444 zł, w Madrycie – 461 zł. Mniej zapłacimy w grudniu w Walencji, w Atenach, w Lizbonie i Stambule, gdzie za nocleg zapłacimy średnio kolejno 316 zł, 350 zł, 388 zł i 341 zł. We włoskiej, pełnej uroku Florencji – stolicy Toskanii, w grudniu zapłacimy o 13% mniej niż w Mediolanie.

Europejskie metropolie: Gdzie taniej niż w listopadzie?

W większości europejskich metropolii w grudniu zapłacimy mniej niż listopadzie. Ceny najbardziej spadły w Oslo (597 zł) i Amsterdamie (606 zł); w obu kierunkach za nocleg dla dwóch osób zapłacimy średnio o 10% mniej niż w listopadzie. W Brukseli średnia cena za nocleg dwusobowy wynosi 508 zł (-1%), w Helsinkach 538 zł (-9%), w Berlinie 414 zł (-1%), w Rzymie 469 zł (-3%). Drożej niż w listopadzie wyniesie nas nocleg w Pradze (27% drożej), Wiedniu (12 % więcej) i w Edynburgu (7% drożej).

Polskie miasta w grudniu: W większości miast spadek cen

Największy skok zanotowano w Zakopanem, gdzie cena z listopada (247 zł) do grudnia (299 zł) wzrosła o 21%. W Sopocie i Krakowie zapłacimy o 2% więcej niż w ubiegłym miesiącu. W pozostałych, większych miastach Polski zauważamy spadek cen. W Warszawie średnia cena za nocleg dla dwóch osób w tym miesiącu wynosi 260 zł (-7%), w Gdańsku 248 zł (-1%), we Wrocławiu 239 zł (-2%), w Poznaniu 235 zł (-3%). Najtaniej jest w Łodzi i Katowicach, gdzie średnia cena dla dwóch osób kształtuje się kolejno na poziomie 201 zł i 196 zł.

 

Średnie ceny za nocleg dla dwóch osób w europejskich miastach, gdzie w grudniu jest ciepłoTab.1. Średnie ceny za nocleg dla dwóch osób w europejskich miastach, gdzie w grudniu jest ciepło

Tab. 2. Średnie ceny za nocleg dla dwóch osób w europejskich metropoliachTab. 2. Średnie ceny za nocleg dla dwóch osób w europejskich metropoliach

Tab. 3. Średnie ceny za nocleg dla dwóch osób w polskich miastach

Tab. 3. Średnie ceny za nocleg dla dwóch osób w polskich miastach

źródło: kayak.com

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *