Ceny pokoi hotelowych w lutym

Ceny pokoi hotelowych w lutym

 

Artykuł z http://www.e-hotelarz.pl/

Średnia cena doby hotelowej w lutym płacona przez klientów korporacyjnych utrzymuje się na poziomie cen styczniowych. I tak, średnia cena za nocleg w najpopularniejszych 3* wyniosła 208 zł, a w 4* było to 279 zł. Średnia cena w hotelu 5* wzrosła w porównaniu do stycznia o 1,3% do 392 zł. Podczas prywatnych podróży trzeba było liczyć się z wydatkiem rzędu 115 zł za dobę w hotelu 3* i 236 zł w obiekcie z czterema gwiazdkami – wynika z analizy wyborów dokonywanych przez korzystających w lutym z serwisu hotele.pl.Kraków wśród dużych miast wyróżnia się najdroższymi noclegami w hotelach 5*, za to najpopularniejsze wśród podróżujących 3* tutaj są najtańsze. W mieście pod Wawelem największy wzrost zainteresowania odnotowały za to obiekty 4*.W największych miastach, od początku roku średnie ceny za dobę nie zmieniają się znacząco. Są to zmiany rzędu kilku złotych. W porównaniu ze styczniem nieznacznie podrożała doba w Krakowie i Katowicach, natomiast w Warszawie, Katowicach, Gdańsku i Poznaniu średnie ceny spadły.

Ceny pokoi hotelowych w lutym

Ceny pokoi hotelowych w lutym

Umacnia się trend wybierania hoteli ze średniej półki. W lutym, prawie połowa klientów korporacyjnych, bo aż 49% zdecydowała się na nocleg w hotelach 3*. Obiekty 4* wybrało ponad 20% rezerwujących nocleg w serwisie hotele.pl.

Podobnych wyborów dokonują klienci indywidualni, wśród których co trzeci wybrał właśnie hotel z trzema gwiazdkami. Co ciekawe, podróżujący prywatnie, w lutym częściej niż przed rokiem wybierali obiekty 2*, które wybrało o 3 % więcej podróżnych.

Termin rezerwacji

Ciekawe wnioski można wysnuć na podstawie wyprzedzenia z jakim rezerwowane są noclegi. Zdecydowanie najwięcej czasu klienci dają sobie na rezerwację hoteli z największą ilością gwiazdek. Podczas podróży służbowych najwcześniej klienci hotele.pl najwięcej czasu dają sobie na rezerwację 5*, bo aż 8,5 dnia. Reszta obiektów bookowana jest z wyprzedzeniem nie większym niż cztery, pięć dni.

Inaczej te dane prezentują się podczas podróży indywidualnych. Tutaj pokoje rezerwowane są znacznie wcześniej. Z największym wyprzedzeniem klienci decydowali się na nocleg w hotelach 3*, bo aż 18,9 dnia, co stanowi wzrost o 10 dni w porównaniu z ubiegłym rokiem. Wpływ na to mogły mieć ferie zimowe, w tym roku trwające cały luty. 7,5 dnia podczas podróży prywatnej to wyprzedzenie w rezerwacji hoteli 4*, a 9,4 dnia w obiektach 5*.

Gdzie najdrożej?

Poniższy wykres obrazuje średnie ceny odnotowane w największych miastach w hotelach różnych kategorii.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *