Ceny polskich hoteli rosną we wrześniu

Ceny polskich hoteli rosną we wrześniu

Zarówno fani piłki siatkowej, jak i inni podróżujący do miast goszczących siatkarzy, we wrześniu muszą się liczyć ze wzrostem cen zakwaterowania w większości dużych miast. W porównaniu do sierpnia o 70% wzrosła średnia cena za noclegi w Katowicach (324 zł), o 36% w Warszawie (316 zł), o 32% we Wrocławiu, o 27% w Bydgoszczy, o 20% w Łodzi oraz o 13% w Krakowie. Nieznacznie spadły jedynie ceny w Gdańsku (-6%, 324 zł) – wynika z analizy przygotowanej przez porównywarkę cen Trivago.

Ceny polskich hoteli rosną we wrześniu

Ceny polskich hoteli rosną we wrześniu

„Wzrost średnich cen za nocleg w większości dużych ośrodków miejskich nie musi być spowodowany tylko rozgrywkami, choć z pewnością mają one duży wpływ na ich zmianę” – komentuje Justyna Śnieżek z biura prasowego trivago.pl. „Nie zapominajmy, że wrzesień to przede wszystkim czas, kiedy większość ludzi wraca do pracy po urlopach, a większe miasta powracają do gry, jako ośrodki biznesowe” – dodaje.

Finał rozgrywek odbędzie się 21.09 w katowickim Spodku. W tym dniu w Katowicach możemy się spodziewać średniej ceny za zakwaterowanie rzędu 307 zł, co stanowi wzrost wysokości 61% w porównaniu do ubiegłego miesiąca i 66% w porównaniu do tego samego dnia w roku ubiegłym.

Poniższy wykres prezentuje, jak kształtują się średnie ceny za pokój dwuosobowy typu standard w sierpniu we wszystkich miastach goszczących siatkarzy podczas tegorocznych Mistrzostw Świata.

Dni meczowe z najwyższymi i najniższymi średnimi cenami za nocleg w sierpniu:

Najdroższe noclegi:

– 3 września, Bydgoszcz: 391 zł
– 4 września, Bydgoszcz: 365 zł
– 17 września, Warszawa: 353 zł

Najtańsze noclegi:

– 7 września, Łódź: 172 zł
– 6 września, Łódź: 176 zł
– 5 września, Łódź: 176 zł

Reszta Europy

Znaczące skoki cen zakwaterowania widoczne są również w większości europejskich stolic. Aż o 77% podniosły się ceny w Madrycie (535 zł), gdzie 14.09 odbędzie się w finał Mistrzostw Świata w koszykówce. O 54% drożeje Berlin (565 zł), o 48% Paryż (914 zł), o 40% Rzym (653 zł), a o 37% Bruksela (514 zł).

Ceny polskich hoteli rosną we wrześniu

Ceny polskich hoteli rosną we wrześniu

Przeczytane na http://www.e-hotelarz.pl/

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *