Jak uniknąć tłoku na polskich lotniskach?

Przerwa świąteczna to dobra okazja, by wyjechać za granicę. To również popularny okres wśród Polaków na planowanie ostatniej wycieczki w roku. Podczas tych dni lotniska są szczególnie zatłoczone. Na podstawie danych z wyszukiwań na naszej stronie sprawdziliśmy, w które dni lotniska są najbardziej oblegane oraz jakie kierunki najczęściej wybierają Polacy.

 

Najbardziej tłoczne dni na lotniskach

Z naszej analizy wynika, że najpopularniejsze dni na loty z Polski za granicę przypadają na 27.,28. i 29. grudnia – ponad 29% wylotów w czasie całej przerwy świątecznej było wyszukiwanych właśnie na ten okres. Podróżnym, którzy nie zarezerwowali jeszcze lotu, a chcieliby uniknąć pośpiechu i nerwów na lotnisku, radzimy zaplanowanie wyjazdu w mniej popularne dni :-).

 

Wyszukiwanie biletów lotniczych on-line

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najpopularniejsze kierunki podróży w okresie świątecznym

Polacy coraz śmielej wybierają się poza granice Europy. Na popularności zyskują miasta takie jak Bangkok i Nowy Jork. W pierwszej piątce znalazł się Dubaj, chętnie wybierany przez Polaków, by zimą złapać trochę słońca. Sydney, Miami i Chicago to kolejne miejsca z pierwszej dziesiątki. Jak wynika z naszych danych – im bliżej do celu, tym krótsza podróż. Jeśli Polacy planują urlop do dalekich krajów, rezerwują więcej czasu, by spokojnie zwiedzać i poznać dane miejsce. Średni czas, jaki przeznaczają na wyjazdy świąteczne i ucieczkę od zimy, to półtora tygodnia.

 

top 10 popularne destynacje lotnicze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcie: ©Jiri Vaclavek/shutterstock

Źródło: kayak.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *