Pierwszy sześciogwiazdkowiec w Polsce

Już pod koniec 2016 roku, Hotel Europejski odzyska swoją świetność i ponownie stanie się najbardziej luksusowym miejscem w Warszawie.

Hotel Europejski położony przy Krakowskim Przedmieściu 13, został zaprojektowany przez Henryka Marconiego w 1857 roku i  zyskał miano jednego z najbardziej luksusowych hoteli w Europie Wschodniej. Niestety po II wojnie światowej zostały po nim tylko niekompletne fragmenty fasady. W latach pięćdziesiątych, hotel został odbudowany i otwarty na nowo pod szyldem Orbisu, jednak nie udało mu się już odzyskać dawnego statusu. W 2005 roku budynek wrócił do rąk spadkobierców dawnych właścicieli, którzy we współpracy z konserwatorem zabytków rozpoczęli w 2013 gruntowną odbudowę. Nad całością projektu czuwa pracownia Sud Architectes.

fot. tak ma wyglądać dziedziniec warszawskiego obiektu

Operatorem Hotelu Europejskiego jest marka Raffles Hotels & Resorts, która w swoim portfolio posiada takie perły jak Paryski Le Royal Monceau, czy Raffles Hotel w Singapurze. Na ich drugi w Europie hotel składać się będzie 103 eleganckie pokoje i apartamenty, a także restauracja z tarasem, cukiernia, palarnia cygar i SPA. Wnętrze zostanie zaprojektowane przez prestiżową pracownię Fox Linton Associates znaną z wystroju Londyńskich hoteli The Wellesley i One Aldwych.

fot. Hotel Raffles w Singapurze

Na ostatnich dwóch piętrach budynku powstanie przestrzeń biurowa klasy A+ o powierzchni ponad 6000 mkw. Natomiast parter oprócz hotelowego lobby mieścił będzie 7 ekskluzywnych lokali handlowych od strony Krakowskiego Przedmieścia i ulicy Ossolińskich.

fot. wizualizacja części konferencyjnej

Zważywszy na prestiżową lokalizację i charakter budynku, stanie się on nową ozdobą Traktu Królewskiego, a zdaniem inwestorów hotel Raffles Europejski Warsaw będzie także najbardziej luksusową inwestycją tego typu w Polsce.

źródło: esquire.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *