Polskie góry tańsze niż rok temu

Polskie góry tańsze niż rok temu, ceny hoteli w polskich górach.

 

Wyszukiwarka hoteli trivago.pl sprawdziła, jak kształtują się ceny za nocleg w miejscowościach górskich w tym miesiącu w stosunku do lutego zeszłego roku. Okazuje się, że w wielu miejscach nocleg jest tańszy niż w lutym 2015. Gdzie jest taniej, a gdzie drożej?

 

Krynica Zdrój

fot. Krynica Zdrój

Ceny noclegów w górach w stosunku do lutego zeszłego roku najbardziej spadły w Szklarskiej Porębie. W tym roku odwiedzający miasto zapłacą średnio 327 zł za nocleg dla dwóch osób, podczas gdy w lutym ubiegłego roku za pokój zapłaciliby średnio 400 zł.

Szklarska Poręba

Ceny noclegów w stosunku do zeszłego roku spadły o 3% w Bukowinie Tatrzańskiej, w Karpaczu o 2% i nieznacznie, bo o 1% w Zakopanem.

W pozostałych popularnych na trivago miejscowościach górskich zapłacimy nieco więcej niż w lutym zeszłego roku. Największy wzrost cen za nocleg odnotowano w Wiśle. W zeszłym roku ten sam nocleg średnio wyniósł nas 189 zł, podczas gdy w tym roku o 48% więcej, czyli 279 zł. Ceny za nocleg o tym samym standardzie wzrosły również w Ustroniu, Świeradowie Zdroju i w Dusznikach Zdroju o kolejno 19%, 11% i 7 %.

Szczyrk

Najmniejszy wzrost cen z roku do roku odnotowano w Szczyrku (3%) i w Krynicy Zdroju (2%).

Z najpopularniejszych na trivago górskich kierunków ceny z lutego do stycznia spadły jedynie w Zakopanem (-3%) i Krynicy Zdroju (-1%).

W większości popularnych miejscowości górskich, w tym miesiącu ceny w stosunku do stycznia są wyższe. Największy wzrost odnotowano w Świeradowie Zdroju (24%) i w Bukowinie Tatrzańskiej (20%).

Najmniej za zakwaterowanie w tym miesiącu zapłacimy w Szczyrku, w Dusznikach Zdroju i Karpaczu. W lutym ceny za nocleg wzrosły jednak kolejno o 16%, 4% i 4%.

 

tabelka gory

Tab. 1. Średnia cena za nocleg dla dwóch osób w pokoju typu standard w najpopularniejszych miejscowościach górskich na trivago w lutym 2015 i w lutym 2016 oraz zmiana procentowa ceny z roku do roku

 

tabela gory

Tab. 2. Najpopularniejsze miejscowości górskie na trivago.pl i średnie ceny za nocleg w styczniu i lutym 2016 oraz zmiana procentowa średniej ceny z miesiąca do miesiąca

*średnie ceny za nocleg (trivago Hotel Price Index) to miarodajny wskaźnik średnich cen wśród najczęściej rezerwowanych hoteli online. Ceny noclegów kalkulowane są na podstawie danych pochodzących z ponad 250 stron rezerwacyjnych oraz systemów rezerwacji największych sieci hotelowych.

Źrodło: trivago.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *