Rośnie apetyt podróżnych na Europejską Stolicę Kultury 2016

W tym roku Wrocław, Europejska Stolica Kultury 2016, może spodziewać się  zwiększonej liczby turystów z całej Europy. Jak wynika z analizy danych ekspertów z KAYAK.pl, miasto cieszy się widocznym wzrostem liczby wyszukiwań lotów. Szczególne zainteresowanie wykazują podróżni z Wielkiej Brytanii, Włoch i Norwegii.

esk2016_ranking

Według analizy, największy wzrost wyszukiwań połączeń do Wrocławia został zanotowany w Wielkiej Brytanii, której mieszkańcy szukają lotów o 81% częściej niż w ubiegłym roku. Na drugim miejscu plasują się Włochy ze zbliżoną, 74-procentową zmianą. W pierwszej trójce znaleźli się również podróżni z Norwegii, którzy prawie o połowę częściej niż w 2015 planują lot do Wrocławia. Tuż za nimi są turyści z Grecji, ze wzrostem liczby wyszukiwań na poziomie 37%.

 

esk2016

 

Dziesiątkę krajów, w których odnotowano wzrost liczby wyszukiwań zamykają Belgia (12%) oraz Szwecja (10%) i Hiszpania (10%). Dla tych krajów różnica w odniesieniu do 2015 roku nie jest tak znacząca, możliwe też, że nie będzie odczuwalna na ulicach miasta. Większych zmian nie widać również w liczbie połączeń, jakie oferuje Port Lotniczy we Wrocławiu. Jednak w razie potrzeby przewoźnicy mogą wykorzystać większe samoloty, aby obsłużyć najpopularniejsze rejsy. Niewielkie różnice w liczbie wyszukiwań wśród państw najbliżej sąsiadujących z Polską sugerują, że ich mieszkańcy wybiorą transport naziemny, by móc odwiedzić Europejską Stolicę Kultury.

Vera Pershina, dyrektor regionalny KAYAK na Polskę i Rosję podkreśla: „W KAYAK pragniemy wykorzystywać nasze dane, aby poznawać i analizować wpływ najważniejszych wydarzeń na tendencje wśród turystów, czy nawet na zmianę trendów podróżniczych w regionie. Nasze badanie pokazuje, że tytuł Europejskiej Stolicy Kultury inspiruje wielu podróżnych z całego świata do odkrywania uroków nie tylko Wrocławia, ale i innych miejsc w Polsce, co jest świetną informacją dla całej branży turystycznej”.

Dlaczego warto odwiedzić Wrocław

Jako tegoroczna Europejska Stolica Kultury, Wrocław przygotował bogaty program wydarzeń kulturalnych z zakresu architektury, filmu, literatury, muzyki, teatru i performance’u oraz sztuk wizualnych. Imprezy odbywać się będą przez cały rok i zaangażują zarówno artystów z Polski, jak i ze świata. Miasto będzie między innymi gospodarzem gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych – jednego z najbardziej prestiżowych wyróżnień, przyznawanych za osiągniecia w dziedzinie europejskiej sztuki filmowej.

Uwagi

Dane bazują na wszystkich wyszukiwaniach lotów przeprowadzonych na wszystkich platformach KAYAK dla dat podróży między 1.01.2016 a 31.12.2016 (w oparciu o wyszukiwania pomiędzy 1.06.2015 a 25.02.2016), które zostały porównane do wyszukiwań dla dat między 1.01.2015 a 31.12.2015 (w oparciu o wyszukiwania pomiędzy 1.06.2015 a 25.02.2016).

O KAYAK

KAYAK jest światowym liderem wśród wyszukiwarek turystycznych. Serwis i aplikacja mobilna KAYAK umożliwiają łatwe przeszukiwanie setek stron turystycznych na raz, by znaleźć loty, hotele, samochody oraz oferty lot+hotel. Rocznie przetwarzamy ponad miliard zapytań o informacje podróżne i oferujemy lokalne wersje serwisu oraz aplikacji mobilnej w ponad 30 krajach i w 20 językach. KAYAK jest niezależnie zarządzaną jednostką, należącą do Priceline Group.

www.kayak.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *