W Pyrzowicach powstanie przylotniskowy hotel

Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze (GTL), które zarządza Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, podpisało ze spółką Port-Hotel list intencyjny w sprawie budowy hotelu na terenie lotniska. Obiekt ma powstać do 2017 roku, mieć standard minimum trzech gwiazdek i działać pod marką jednej ze światowych sieci hotelarskich.

Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, zarządzającego Katowice Airport i Adam Strażecki, prezes zarządu Port-Hotel, podpisali w środę list intencyjny tej sprawie. Hotel ma powstać w południowej części lotniska, naprzeciwko budynku cargo.

Port-Hotel jest spółką zależną Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, które zarządza lotniskami Chopina w Warszawie oraz w Zielonej Górze-Babimoście, a także posiada udziały w dziesięciu spółkach nadzorujących lotniska komunikacyjne w Polsce. Celem działań Port-Hotel jest realizacja programu budowy hoteli w wybranych lokalizacjach w kraju, z uwzględnieniem tych przy lotniskach i w centrach miast, a także zarządzanie nimi.
Pierwszym wybudowanym przez spółkę jest czterogwiazdkowy hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport przy Lotnisku Chopina w Warszawie, którego firma jest jednocześnie właścicielem. Spółka jest jedyną polską firmą posiadającą prawo do zarządzania hotelami pod marką Courtyard by Marriott. Ponadto firma wybudowała i zarządza trzygwiazdkowym hotelem Hampton by Hilton Warsaw Airport oraz Hampton by Hilton Gdansk Airport. Obecnie trwa budowa luksusowego, pięciogwiazdkowego hotelu Renaissance Warsaw Airport, przy Lotnisku Chopina w Warszawie.

 

http://www.e-hotelarz.pl/

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *